KONFIGURAČNÍ DATABÁZE, CMDB - ÚVODNÍ PŘEHLED

Evidence všech objektů v uživatelsky konfigurovatelné databázi.

Silný nástroj s vysokou užitnou hodnotou

Vytvořit kompletní databázi objektů firmy, se všemi potřebnými detaily a vazbami, je oříšek i pro tým IT specialistů. Pokud to zvládnou, snadno se může stát, že struktura bude brzy potřebovat úpravy. Přibydou nové typy objektů, nebo nové údaje. Toto všechno dělá z programování kvalitní databáze drahou a časově náročnou akci.

Druhou možností je, že využijete CDESK. Ten Vám nabídne konfigurační databázi (Configuration Management Database – CMDB), která splňuje uvedená kritéria.

Všechny objekty jak na dlani. Tak detailně, jak potřebujete.

CMDB je pokročilou evidencí všech objektů, pomocí kterých poskytujete Vaše služby. Kdekoliv umístěné objekty máte jako na dlani. Počítače, jakékoliv zařízení, budovy, provozy, pracovní místa a další. Spolu s dokumentací, smlouvami, historií oprav a dalšími informacemi, které chcete o objektech evidovat. Kromě toho, objekty můžete navázat i na jiné elementy Vašeho podnikání – požadavky, plánování práce, SLA, SLO atd.

Projektujte si databázi na míru

Unikátní předností CDESK konfigurační databázi je její flexibilita. Žádné omezení na předdefinované šablony a předem naprogramovaná políčka. Máte možnost vytvářet vlastní skupiny, typy objektů, i vlastní pole. Můžete nastavovat oprávnění, spravovat SLA, SLO, zvlášť pro každou skupinu nebo typ objektu. A to vše bez jakýkoliv znalostí programování.

Bez databázového specialisty si tak vytvoříte strukturu dat, přesně ušitou na míru Vaší firmě. To je síla, která dělá CDESK výjimečným.