DESKTOP APLIKACE - ÚVODNÍ PŘEHLED

CDESK Desktop Aplikace je primárně určen pro permanentní práci s CDESKem pro uživatele s levnější licencí CDESK SILVER. Díky výhodám, které poskytuje CDESK Desktop Aplikace, doporučujeme jeho využívání i uživatelům s CDESK GOLD licencí. Slouží pro operativní práci a pohodlnější správu položek v databázi (CMDB). Umožňuje odbavit jednotlivé požadavky, pracovní příkazy, zapsat plnění a s tím spojené činnosti, jako je například změna stavů (např. na „Ukončeno“). Uživatelé s licencí CDESK GOLD v něm mohou editovat jako v tabulce, což výrazně zjednodušuje správu různých seznamů.

CDESK Desktop Aplikace má v porovnání s webovým rozhraním následující rozdíly:

  • Tabulkové výpisy s flexibilní filtrací nad každým sloupcem.
  • Tabulková editace – úprava údajů přímo v seznamech bez otevírání detailu záznamu (Vyžaduje GOLD licenci).
  • Vyhledávání údajů v horním vyhledávacím poli současně s psaním.
  • Možnost přidání záznamu způsobem vhodným pro daný modul. Přes katalog požadavků, přes modální okno, přes nový řádek v tabulce, nebo přes nový řádek v tabulce s předvyplněnými zvolenými sloupci.
  • Jednoduchá přehlednost díky ukotvení sloupců dle vlastního výběru.
  • V seznamech přehledný pravý panel s náhledem a editací záznamu.
  • Rychlá orientace za pomoci filtrů v levém panelu.

Licence

CDESK Desktop Aplikace umožňuje levnější provozování CDESKu pro operativní práci. Přes CDESK Desktop Aplikaci mají pracovníci nepřetržitý přístup k funkcím potřebným pro denní práci a pokud občas vyžadují plnou funkcionalitu, mají ji dostupnou přes web za určitých časových omezení. Výhodou klienta je také, že data jsou uložena lokálně na počítači, čímž se šetří výkon serveru. Totéž platí i o mobilní aplikaci.

Pro uživatele s licencí CDESK SILVER je přístup na webové rozhraní částečně omezeno, jen
25 % uživatelů s touto licencí se v jednom okamžiku mohou připojit na web CDESKu. I uživatelé s CDESK SILVER licencí jsou pomocí CDESK Desktop Aplikace připojeni nepřetržitě a za nižší cenu.

 

 

Modul požiadaviek
Obrázek: Modul požadavek
Formulár požiadavky cez pravý panel
Obrázek: Formulář požadavky přes pravý panel
Modálne okno formuláru požiadavky
Obrázek: Modální okno formuláře požadavku