Nainstalujte si vlastní CDESK server sami

10. září 2022

Vlastný CDESK server si nainštalujete už aj samy

Uživatelé CDESKu preferující vlastní On-Premises server už mají možnost nainstalovat server samostatně. Na našem webu jsme zveřejnili instalační balíček, díky kterému si CDESK pohodlně nainstalujete na svém serveru. Podporu budete potřebovat už jen při potvrzení licence a při aktivaci vzdálené aktualizace. Instalační balíček naleznete na download stránce. Přikládáme k němu i podrobný návod. Pro co nejjednodušší zvládnutí instalace jsme pro vás také připravili inštruktážní videa.

Kromě samotné instalace se v návodu dozvíte, jak si vytvořit virtuální server, jak nainstalovat operační systém Rocky Linux se základem CDESK/CM serveru. V návodu naleznete postup k nastavením domény, certifikátů, e-mailů.

Návod končí úvodními nastaveními v rámci aplikace, jako je vytvoření administrátora pro vaše CDESK prostředí a základní vizuální úpravy. Například nastavení loga, nebo změna pozadí přihlašovací obrazovky.

Abyste dostávali aktualizace, je nutné připojit váš server do našeho repozitáře Azure DevOps provozovaného v našem prostředí On-Premises. K tomuto úkonu je potřeba, abyste jednorázově zpřístupnili pro naše pracovníky váš server přes SSH konzoli přibližně na 10 minut. Připojení může být zprostředkováno i přes sdílení vaší obrazovky s SSH konzolí.

V případě, že byste se setkali s jakýmkoli problémem, neváhejte kontaktovat naši podporu.